Google Aramalarda Üstte Çıkmak

Merhaba arkadaşlar bugünkü yazımda Google Aramalarda Üstte Çıkmak konusuna deyinecem çok teknik konulara girmeden kafanızı fazla şişirmeden konuyu anlatmaya çalışacağım…Evet konuya girmeden önce ilk yapmanız gereken seo nedir seo nasıl yapılır konusu okumanızı tavsiye ederim…

Google dünyada ilk sıraya yükselmiş en iyi arama motorlarından biridir..internet kullanıcıların çoğu yani %90 arama motoru olarak Google kullanır..Aradıkları herşeyi internet kullanıcıları google araştırırlar..Durum böyle olunca firma sahipleri ürünlerini müsteri kitlelerine ulaştırmak için Google Aramalarda Üstte Çıkmak ve daha çok müsteriye ulaşmak isterler…Hemen gidip bir websitesi hazırlatırlar ve ürünlerini sitelerine yerleştirirler..Ardından beklemeye geçerler bizim websitemiz de Google Aramalarda Üstte sıralada olacak diye !!

Acaba durum öylemidir ? Bukadar kolaymıdır ? Bu Dünyada tek şirket firma sizinmidir ? Tabiki öyle degildir…İnternet ortamında ve doğal yaşamda sizinle aynı işi yapan binlerce firma veya şirket vardır..Yani ben websitemi hazırladım sitem çok güzel oldu animasyonlar falanda var açılırken çok güzel görünüyor, google ilk sayda çıkartır artık düşüncesine kendinizi sakın kaptırmayın..Çünkü iş websitesi yapmakla bitmiyor asıl iş website kodlamasından site içine girilecek resimlerden videolardan yazılardan itibaren başlıyor..Eger websitenizi yapan webtasarım uzmanı seo konusuna hakimse herşeyi düşünerek hazırlar..

Ama bana gelen çoğu firmada şöyle bir durum yaşıyorum bunuda belirtmekte fada var, a firması bana sitesini gönderiyor ve seo analizi yapmam istiyor fakat ilk ve çoğunlukla gördüğüm hata şu şekilde oluyor..Sitenin Webtasarımcı google giriyor ve rakip firmalarının hazırlamış olduğu içerikleri kopyalayıp a firmasının sitesine ekliyor..Sonra google siteyi taramaya geldiğinde birde ne görsün, a firmasının web sitesi oldugu gibi kopya içerik evet yanlış duymadınız kopya içerik peki google bunu nerden biliyor..

Biliyor arkadaşlar çünkü google Dünyda 1. sırada olan en iyi arama motoru.. Öyle bedavadan dünyanın en iyi arama motoru şeçilemezsiniz.Google Dünyanın en iyi bilgisayar mühendislerini çalıştıran bir kurum..Yani ordaki bir bilgisayar uzmanını kandırmanız için enaz onun kadar bilgisayar konusuna hakim olmanız gerek öyle birşeyde olmayacağına göre ozaman.Google Aramalarda Üstte Çıkmak için google kurallarına göre haraket etmeniz gerekecek..Peki nedir bu google kuralları..Bu konu aslında çok detaylı açıklanması gereken bir konu..Ama genede kısaca bahsedeceğim çok fazla teknik bilgilere girmeden…

İlk kural sitenizde kopya içerik bulunmaması,ikinci kural websitenizin kodlamasının düzngün ve sade yapılmış olması,üçüncü kural sitenizin spam yapmaması,dördüncü kurlal websitenizin güncel olması v.b şeklinde gitmektedir..Google Aramalarda Üst Sıralarda Çıkmak için bu maddelere dikkat etmeniz şart aksi takdirde Google Aramalarda Üstte Çıkmak hayaldir..!!

İyide ben bu işlerden anlamam ozaman neyapmam gerekiyor ? Diyorsanız..!! Bu sorunun cevabıda basit ; iyi bir seo uzmanına veya seo firmasına ihtiyaçınız var demektir.Tabi bu konuda çok açıklama istemektedir, çünkü iyi bir seo uzmanını nerden bulacağım kime güvenecegim sorusu aklımza gelmektedir.Arkadaşlar seo konusunda da çok yalan dolan işler yapan kişiler veya firmalar vardır ve seo işiverirken çok dikkatli olmanız şartır..Eğer bir seo uzmanı ile anlaşma yaptıysanız ilk bakacağınız şey vermiş oldugunuz kelimelerde google da siteniz yükseliyormu bazı firmalar bana bu konuyda anlatıyorlar firma bir seo şirketiyle anlaşma yapmış aradan 5 ay geçmesine ramen websitesi hala google da görünmüyormuş..Ev arkadaşlar malesef bu firma dolandırılmış durumdadır.Bazı firmalarda ne yapayım firmanın fiyatı ucuz diye anlaşma yapmıştım diye kendi savundugunu görüyoruz..Seo mesayi ve emek isteyen bir iş koludur yani ucuz yapılacak bir iş degildir…

Şimdi şöyle düşünün sizin bir ürününüz var ve bu ürünü, Google Aramalarda Üstte Çıkmak‘sını istiyorsunuz ilk sayfaya çıktıgınızda milyonlar hatda milyarlar kazanaçasınız öylemi öyle ozaman biri firmanıza gelip size 100 tl seo yaparım diyor sizce bu yalan degilde nedir..? Bu ayrımı anladığınızda seo işinin ucuz bir iş lmadığının farkında olursunuz..Bu açıklamadan sonra seo uzmanı bulma konumuza gelelim..Bir seo uzmanı veya seo firmasıyla anlaştıktan en az 15 gün içinde websitenizde hiç yükselme yaşamıyorsanız firmanız veya siz kesin dolandırıldınız..Geçmiş olsun…!!!

Dolandırılmamak için bu işe gönül vermiş seo uzmanlarını araştırıp bulmak zorundasınız..Web sitenize nasıl bir seo çalışması gerektiğini soracaksınız. Google Aramalarda ilk Sayfada Çıkmak için nasıl bir çalışma izleyecegini rapor verip vermeyecegini ögrenmemiz gerekecek..Ayrıca seo uzmanına aradığınız zaman ulaşa bilecekmisiniz.Bunları öğrenin..

Kaynak: https://med.gen.tr/seo-nedir-nasil-yapilir-kalici-seo-icin-dikkat-edilmesi-gerekenler/